Blog

25.04.2023 0 komentárov

BLOOMBEE – Kozmetické výrobky bez ropných derivátov

Žijeme v dobe kedy sa čoraz viac zaoberáme so zdravým životným štýlom aj s tým, čo presne obsahujú potraviny, ktoré dennodenne konzumujeme.  Predpokladali by sme, že si dávame pozor aj nato, aby sa na naše kúpeľňové poličky dostávali iba produkty bez škodlivých zložiek a ropných derivátov. Predstava znie pekne, ale v skutočnosti by sme museli ovládať celú INCI tabuľku, aby sme sa mohli vyhnúť týmto zložkám.

Všetky kozmetické výrobky, ktoré sa na Slovensku predávajú, musia mať správne označenie. Poradie látok zložení sa určí podľa toho, koľko z nich obsahuje daný výrobok. Jedna z najmenej vhodných zložiek pre našu pokožku sú ropné deriváty, ktoré majú nulovú výživovú hodnotu, preto sa do kozmetiky pridavajú len kvôli ich nízkej cene a ľahkej roztierateľnosti.

O ropných derivátoch v krátkosti

Ropné deriváty sú tie zložky ktoré sa najviac vyskytujú v bežných kozmetických výrobkov a nie v málom množstve. Okrem toho že neobsahujú žiadne účinné látky, môžu byť na našu pokožku škodlivé. Táto látka vzniká pri výrobe benzínu, ktorá je čierna, lepkavá kvapalina. Počas rôznych chemických procesov sa premieňajú na bielu, dobre rozotierateľnú krémovú masť. Síce je na dotyk mäkký a príjemný, vytvára zvláštnu vrstvu, ktorá úplne uzatvára póry a zabraňuje dýchaniu pokožky, na druhej strane úplne narušuje prirodzený obranný mechanizmus pokožky.

Aké názvy máme hladať ropných derivátov podľa INCI?

  •   Paraffinum Liquidum
  •   Mineral oil
  •   Petrolatum
  •   Vaseline
  •   Cera Microcristallina
  •   Microcristallina Wax
  •   Ozokerit
  •   Ceresin

Keby tieto informácie neboli dostatočné, oplatí sa čítať ďalej, pretože okrem ropných derivátov, kozmetické výrobky obsahujú množstvo iných zložiek, ktoré sú pre ľudské telo škodlivé, napríklad parabén alebo Triclosan. Navyše tu patria aj rôzne chemikálie, ktoré sa používajú v prípravkoch na ochranu pred slnečným žiarením a môžu počas používania spôsobiť intenzívnu fotocitlivosť, a tak poškodiť našu pokožku. SLS a SLES niesú najvhodnejšie pre pokožku, hoci sú menej škodlivé ako vyššie uvedené látky, pokiaľ nie je kontaminovaný s etylénoxidom, ktorý má karcinogénne účinky. To sa používa napríklad, aby sa vytvárala pena.

Podľa vyššie uvedených informácií nastáva otázka, ktoré produkty by sme mali používať, aby sme sa vyhli látkám, ktoré sú pre nás škodlivé?

Dobrou správou je, že veľa výrobkov, ktoré sú vyrobené na prírodnej báze ich neobsahujú. Dnes už ľahko nájdeme tie správne výrobky pre našu pokožku a vlasy. Keď hľadáme spoľahlivé pleťové produkty rada GOOD GENES bude tou správnou voľbou. Super ľahká konzistencia, bez zbytočnej parfumácie a alergénov ocenia všetky typy pokožky. Pleťový peeling ma superľahkú krémovú konzistenciu s jemnými peelingovými čiastočkami v prírodnej suspenzii. Prirodzene a jemne odstraňuje odumreté čiastočky z tváre a krku. Prírodná maska na tvár s Aloe Vera, kaolínom a kakaovým maslom, ktorá dokonale čistí pleť bez vysušenia pokožky. Ľahko sa nanáša, nespôsobuje alergické reakcie. Prírodné zloženie sa postará aj o tú najcitlivejšiu pleť.

Pre viac informácií navštívte našu webstránku: www.bloombee.sk

Pridať komentár

Your email address will not be published.